TMGD İle Çalışmaya Başladınız mı ?

26 Kas 2017
2010 yılında ADR ye taraf olan Türkiye 2014 yılı itibariyle Tehlikeli maddelerin karayolunda taşınmasına hakkında yönetmelik kapsamında ADR hükümlerini uygulamaya başlamıştır. Bu hükümlerden bir tanesi de tehlikeli madde güvenlik danışmanı zorunluluğu ile ilgilidir.
Yönetmeliğin getirdiği bu zorunluluk ilgili şirketler için büyük avantajları ve fırsatları birlikte getirecektir. TMGD nin görev ve sorumlukları incelendiğinde şirketlerin faaliyetlerinin standartlara uyması, güvenlik parametrelerin artması , çalışanların sağlığı ,toplum sağlığı , çevrenin doğanın korunması , kazaların önlenmesi , olası kazaların kontrol altına alınması ,şirket ekipman ve teçhizatın verimli kullanılması, kalitenin artması gibi şirketlerin gelişmesi ve kazanç sağlayacak parametreler üzerinde büyük katkıları olacaktır. Bu etkileşim şirketlerin kazançlarını artıracak yapıdadır..
Süreci iyi izleyen ve proaktif yaklaşımda bulunan şirketler tehlikeli madde güvenlik danışmanlığına yasal zorunluk olarak değil, fırsat ve gelişim için bir araç olarak görmektedir. Bu yüzden birçok şirket TMGD’larıyla 30 Haziran 2015 öncesinde çalışmaya başlamışlardır. Şirketler ihtiyaçlarına göre TMGD leri işe almakta ya da dışarıdan danışmanlık hizmeti sözleşmesi imzalayarak hizmet almaktadırlar.
Bakanlıkça açıklanan Türkiye deki TMGD sayısı 28.04 2015 tarihi itibarı ile 564 dür. Bu sayının haziran ayı sonunda en iyi beklentilerle binli rakamlara ulaşması tahmin edilmektedir. Bu sayı sektör ihtiyacının altında olduğu gibi, danışmanların Türkiye içinde ki dağılımı, hali hazırda çalışıyor olmaları vb. sebeplerden dolayı, danışman bulmayı zorlaştırabilmektedir. Planlı ve hazırlıklı davranmak isteyen şirketlerin mayıs ayı içinde TMGD ile sözleşme yapmaların da yarar vardır.
Bakanlıkça açıklanan Türkiye deki TMGD sayısı 15.07.2015 tarihi itibarı ile XXXX dür. Bu sayı sektör ihtiyacının altında olduğu gibi , danışmanların Türkiye içinde ki dağılımı , hali hazırda çalışıyor olmaları vb sebeplerden dolayı , danışman bulmayı zorlaştırabilmektedir.Bu sayının 2017 sonunda en iyi beklentilerle gerekli rakamlara ulaşması tahmin edilmektedir. Planlı ve hazırlıklı davranmak isteyen şir


Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti almak İçin İletişime geçin.

İLETİŞİM